НіцойІнтерв'ю 

Ніцой розповіла, як провести українізацію Донбасу

Скандальна українська письменниця поділилася думкою про те, скільки часу буде потрібно на зміни і як провести українізацію Донбасу після деокупації. Своєю думкою вона поділилася в інтерв’ю “Обозревателю“.

Ніцой відповіла на питання, яким чином можна провести українізацію Донецька і Луганська після звільнення окупованих територій.

«Потрібно перейняти досвід тієї ж Німеччини, у них також була розділена навпіл країна, одна частина якої була радянською, і їх об’єднали», – зазначила письменниця.

На її думку, якийсь час жителів тимчасово окупованих територій необхідно позбавити права участі у виборах.

«По-перше, деякий час на цій території не повинні проводитися вибори. Люди цієї території повинні будуть заново ставати громадянами України, для цього треба вдосконалити законодавство про отримання українського громадянства », – вважає Ніцой.

«Обов’язково треба ввести іспит на знання історії, знання мови. Отримання громадянства не повинно бути автоматичним, ти повинен його заслужити », – додала вона.

«Так у кожної країни. Кожна країна ставить певні бар’єри, визначені ступені, які людина повинна пройти, перш ніж отримати громадянство. Це тільки у нас такого немає, це тільки ми якась унікальна країна, яка нічим своїм не дорожить. А інші країни дуже дорожать », – підкреслила вона.

За її словами, українцям необхідно запозичити досвід інших країн, і не вважати це якийсь дискримінацією.

«Звичайно, потрібно запустити на ту територію наш україномовний продукт, наші пісні, радіо, телебачення, українські фільми, в школах ввести наші програми до навчання», – зазначила письменниця.

За її словами, процес українізації займе чимало часу.

«Я не думаю, що це займе кілька років, – років десять, а то й більше, ця територія повинна бути під українським впливом, щоб ми побачили, наскільки ці люди вже одужали від тієї пропаганди і гуманітарного насильства, яке було зроблено», вважає Ніцой.

Вона також розповіла, піддадуться чи взагалі мешканці східних областей українізації.

«Для цього і вводяться ці терміни. Німеччина багато років приводила в порядок свою радянську половину, і то не впевнена, довела чи до кінця », – зазначила письменниця.

«Так само і ми повинні набратися терпіння і розуміти, що та територія, на жаль, була піддана такої агресії», – вважає вона.

«Потрібно буде відновлювати не тільки стіни і споруди, а й людські душі», – додала Ніцой.

Leave a Comment